Laukdama gražiausios metų šventės – Šv. Kalėdų, Lazdijų  Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykla pasipuošė net keturiomis parodomis. Šventiniais keramikos darbais skaityklą išgražino Lazdijų meno mokyklos pradinio ir pagrindinio ugdymo moksleiviai. Juos ruošė dailės mokytojai Rita Vaickelionienė ir Valdas Dumbliauskas.

Keramika – labai kaprizingas, kruopštumo ir kantrybės reikalaujantis užsiėmimas. Daug ,,pavojų" tyko nuo darbo pradžios iki džiovinimo, glazūravimo. Bet galutinis rezultatas viską atperka.

Negali nestabtelėti prie įdomių formų plokštuminių reljefinių darbų, kuriuose atsispindi Kalėdinė dvasia. Čia gausu įvairių darbelių, susijusių su mylimais gyvūnais, spindinčiomis žvaigždėmis, apsnigtomis skarotomis eglėmis, laimę nešančiais angelėliais, keramikiniais dovanų maišeliais, šventiškai dekoruotomis lėkštelėmis bei  gausiai įvairiais raštais dekoruotais  Zodiako ženklais. Šioje parodoje pateikta 16 keramikos darbelių. Jie spalvingi, unikalūs, dekoruoti glazūromis.

Kupini paslapties pradinio ugdymo antros klasės mokinių tūriniai darbai iš paprasto kartono. Darbai nutapyti guašu ir nulakuoti. Vos keletas priklijuotų kartoninių detalių paprastą kartoną paverčia mielais gyvūnėliais. Parodoje -  įspūdingo grožio pelėda, vėžliukas, antytė, pelytė bei kiti gyvūnijos pasaulio atstovai.

Lazdijų meno mokyklos mokinių darbai  džiugina Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaityklos lankytojus.

Visus džiugiai nuteikia 3 g A klasės mokinės Karolinos Aleksandravičiūtės piešinių paroda „Paieška“. Jos savituose piešiniuose slypi ji pati. Todėl nenuostabu, kad Karolinos piešiniai išraiškingi, įdomūs bei originalūs.  

Nieko nėra šilčiau už rankų darbo papuošimus, kurie suteikia daug džiaugsmo ir pozityvių emocijų. Šįkart, beje, jau antrą kartą, gimnazijos skaitykloje  parodos lankytojų dėmesį traukė ir panevėžietės mokytojos Loretos Petrauskienės rankų darbo kalėdiniai atvirukai „ Kalėdų pasaka“.   Tai išties nepaprasto kruopštumo reikalaujantys reljefiniu popieriumi, karpiniais, atlasine juostele bei rankų darbo gėlytėmis puošti atvirukai.

Paklausta, kaip jos gyvenime atsirado atvirukai, Loreta sako: „Jau vaikystėje susidraugavau su popieriumi. Labai mėgau karpyti įvairiausius ornamentus, ypač snaiges, patiko jomis puošti namus. Vaikystėje dažnai tekdavo nemažai laiko praleisti ligoninėse, todėl mama, kad labai neliūdėčiau, pirkdavo man popierines lėles. Aš joms kurdavau įvairiausius rūbelius. Tuomet užsimiršdavau ir nesijausdavau vieniša net, kai būdavau toli nuo namų. Vėliau savo darbelius pamiršau ir niekad negalvojau, kad šis pomėgis grįš daugiau nei po trisdešimties metų.“

                 Draugystė su popieriumi prasidėjo tada, kai dukrai Gabrielei  reikėjo padaryti atviruką vaikų darželio šventei. „Pradėjau domėtis, kas ir kaip yra daroma, kokios medžiagos ir technikos naudojamos. Praleidau daugybę laiko naršydama internete, žiūrėdama filmukus apie tai, kaip kuriami atvirukai", - pasakojo mokytoja.  Gerai susipažinusi su skrebinimo technika bei pagrindinėmis medžiagomis, Loreta Petrauskienė nusprendė  imtis veiklos. Ir taip sukūrė ne vieną dešimtį atvirukų savo draugams, giminėms, pažįstamiesiems, taip pat ir  kvietimų, stalo kortelių, įvairių dėžučių, receptų knygelių, užrašinių. Pasitelkusi kūrybiškumą, mokytoja Loreta Petrauskienė savo darbelius skrebina penkias, šešias valandas per dieną. Pasak jos, skrebinimas -  gana brangus hobis. Medžiagos, įrankiai, įvairios detalės kainuoja labai daug. Tačiau įsigijusi keletą įrankių skrebinimui (skylamušį, kirtimo ir reljefo mašinėlę), moteris  išspaudžia popieriuje labai gražų reljefą bei ažūrinį ornamentą.

Panevėžietės Loretos Petrauskienės atvirukai – tai ne tik puiki dovana tiek sau, tiek artimiesiems, bet ir geros, šiltos emocijos, kuriomis ir dalijasi miela mokytoja su mumis.

Jau kuris laikas Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos skaitykloje veikia ir anglų kalbos mokytojos Jelenos Talandienės riešinių paroda „Spalvota žiema“. Mokytoja - nepaprasto darbštumo žmogus.  Jos kūrybiškumas, darbštumas įkvepia ir žavi  gimnazijos bendruomenę.  Todėl ir mokytojos megztos riešinės – šildantys, nuostabiai atrodantys bei puošnūs ir kokybiški aksesuarai, derantys prie bet kokių rūbų.

Laikas stabtelėti ir pasidžiaugti šiomis nepakartojamomis parodomis, kurios veiks iki sausio 18 d.

 

                                           Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

                               Nuotraukos 9 A klasės mokinio Aurelijaus Ragažulio